Acasă Uniunea Artiștilor Plastici din România Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila la a XXIII-a ediție

Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila la a XXIII-a ediție

Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila este o manifestare de tradiție, ajunsă iată la a XXIII-a ediție, sub egida filialei locale Brăila a Uniunii Artiștilor Plastici din România, preşedinte al filialei scenograf Gheorghe Mosorescu, totodată coordonator și curator al proiectului. Cele 3 organe de presă pentru care scriu: Intell News, Jurnalul Bucureştiului şi Ultima Oră sunt parteneri media pentru această expoziție. Intell News are plăcerea să fie pentru al V-lea an consecutiv partener media, celelalte două din acest an. Azi vă prezentăm datele vernisajului, precum și numele artiștilor admiși. Eu particip în dublă calitate: artist expozant selectat și reprezentant a 3 parteneri media. Claudiu Victor Gheorghiu, Senior Editor 21 februarie 2022.

Afiș pentru Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila, a XXIII-a ediție, conceput de Bogdan Mosorescu

Plagiatul în lumea contemporană (Plagiatul, boala copilăriei epigoniei. Responsabilitatea morală, răspunderea civilă și penală. Reforme structurale administrative și socio – juridice pentru combaterea cu eficacitate a plagiatului)

Subiect de teză de doctorat inter-pluri și transdisciplinar. Sisteme complexe. Formalismul (modelul) matematic al algebrei și analizei matriciale în contaminarea unui „human specimen” cu un virus (agent patogen inframicrobian, inclusiv, Covid-2019/SARS-CoV-2). Aplicații la crearea unui vaccin rezistent contra acestuia. [Subject of inter-pluri and transdisciplinary doctoral thesis. Mathematical (model) of algebra and matrix analysis in contamination of a „human specimen” with a virus (inframicrobial pathogen, including Covid-2019/SARS-CoV-2). Applications to create a resistant vaccine against it. (Multi-and inter-disciplinary dissertation topic. The mathematical algebraic and matrix model in the contamination of a human specimen with a virus)].

Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila este o manifestare de tradiție, ajunsă iată la a XXIII-a ediție, sub egida filialei locale Brăila a Uniunii Artiștilor Plastici din România, preşedinte al filialei scenograf Gheorghe Mosorescu, totodată coordonator și curator al proiectului. Cele 3 organe de presă pentru care scriu: IntellNews Romania, Jurnalul Bucureştiului („Le Petit Parisien”) şi ziarul Ultima Oră sunt parteneri media pentru această expoziție. IntellNews are plăcerea să fie pentru al V-lea an consecutiv partener media, celelalte două din acest an. Azi vă prezentăm datele vernisajului, precum și numele artiștilor admiși. Eu particip în dublă calitate: artist expozant selectat și reprezentant a 3 parteneri media. Claudiu Victor Gheorghiu, Senior Editor

Galeria de artă Brăila, credit foto Bogdan Mosorescu, 2014

Comunicat de presă

Sâmbătă, 26 februarie 2022, ora 13:00, la Galeria de Artă Brăila, se va vernisa  expozița celei de a XXIII-a ediții a Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila, organizat de Filiala Brăila a UAPR în parteneriat cu Consiliul Județean Brăila– C.J.C.P.C.T.

Curator și coordonator proiect: scenograf Gheorghe Mosorescu. Sponsori: BES Romania SRL, Bella Italia Romania și artiștii participanți.

Prezentarea Salonului va fi făcută de criticul de artă Ana Amelia Dincă, în prezența a o serie de artiști din Brăila, București, Constanța, Republica Moldova, Galați, Buzău, Ploiești, Slobozia, Călărași, ce și-au anunțat intenția de participare. Vă așteptăm să ne fiți alături, respectând condițiile de protecție actuale.

Lista artiștilor admiși  la Salonul Național de Plastică Mică de la Brăila, ediția a XXlll-a, 26 februarie – 14 aprilie 2022:

  1. Ana-Maria Abrudan – Cluj
  2. Reka Adorjani-Gyoorgypal – Timișoara
  3. Rodica Amalia Ailincăi – Deva
  4. Elena Nicoleta Albu – București
  5. Mihai Albu – Iași
  6. Irina Otilia Anastase – București
  7. Diana Andreescu – Timișoara
  8. Gheorghe Andreescu – Galați
  9. Jana Andreescu – Galați
  10. Adriana Andrei – Cluj
  11. Beatrice Anghelache – București
  12. Anca Apostolache – Constanța Unu
  13. Georgian Apostolache – Constanța Unu
  14. Gabriela Arghirescu-Popa – Vrancea
  15. Ștefan Axente – Galați
  16. Cristina Bacicu-Botez – Rm. Vâlcea
  17. Sorin Dumitru Baciu – Suceava
  18. Ioana Banciu – Timișoara
  19. Mihnea Baran – Bacău
  20. Ana Maria Barb – București
  21. Marius Barb Barbone – București
  22. Carmen Bazilescu – București
  23. Sterică Bădălan – Galați
  24. Adriana Bădescu – București
  25. Dalina Bădescu – București
  26. Loretta Baluță Lorincz – Constanța
  27. Marieta Besu – București/ Constanța
  28. Andreea Bițulescu – București
  29. Marijana Bițulescu – București
  30. Relu Bițulescu – București
  31. Elena Bîrhală – Vrancea
  32. Magdalena Bîrhală-Ionescu – Buc./Oltenița jud.Călărași
  33. Elena Sofia Bobei – Sfântu Gheotghe, Covasna
  34. Natalița Boeți – Timișoara
  35. Gabriela Diana Bohnstedt Gavrilaș – Oradea
  36. Daniel Bordeu – Alba-Iulia
  37. Eliza Botea – Constanța Unu
  38. Xenia Botea – Galați
  39. Adriana Botezatu – Iași
  40. Eugenia Botezatu – Constanța
  41. Mariea Boz – Iași
  42. Lăcrămioara Boz Ram – Iași
  43. Mihaela Brumar – Galați
  44. Cornelia Brustureanu – Iași
  45. Liviu Bumbu – Cluj
  46. Emilia Burlan–Fira – Craiova
  47. Teodor Buruiană – Cluj – Napoca
  48. Andreea Buzilă – Iași
  49. Crina Buzilă – Iași
  50. Teodor Buzu – Cehia
  51. Anca Caba – Constața
  52. Igor Caprian – Rep. Moldova
  53. ZuZu Caratănase – București
  54. Mariana Carp – R. Moldova/Chișinău
  55. Radu Carp – București
  56. Violeta Carp – București
  57. Gheorghe Caruțiu – Constața
  58. Lilia Cazacu – Iași, R.Moldova
  59. Aurelia Călinescu – Sibiu
  60. Roxana Căluță –Slobozia-Ialomița
  61. Nicoleta Cărare – Bacău
  62. Miruna Cărăușu – Galați
  63. Nicolae Cărbunaru – Galați
  64. Dinu Câmpeanu – București
  65. Maricica Cârstiuc – Brăila
  66. Sorinel Cârstiuc – Brăila
  67. Ana Maria Ceară – București/Constanța
  68. Marius Daniel Cepeși – Drobeta Tr. Severin
  69. Aurora Speranța Cernitu – Craiova
  70. Angelica Chici – Timișoara/Jimbolia
  71. Diana-Oana Chilariu-Moruz – Suceava
  72. Teodora Chinschi – București
  73. Otilia Viorica Chiriac – Iași
  74. Melania Ecaterina Chituc – București
  75. Ruxandra Maria Ciobanu – Pitești
  76. Vladimir Șerban Cioroiu – București
  77. Dates Cîmpeanu – Oradea
  78. Eduard Cristian Coman – Galați
  79. Coman – Timișoara/Buziaș
  80. Marius Coman-Sipeanu – Sibiu
  81. Olimpia Coman-Sipeanu – Sibiu/Blaj
  82. Emil Comșa – Sibiu
  83. Bianca Andreea Constantin – București
  84. Mirela Constantin – București
  85. Mariana Constantinescu – Constanța Unu
  86. Nela Constantinescu – Brăila
  87. Ion Constantinescu-Biertan – Sibiu
  88. Adrian Corcăcel –Galați
  89. Lidia Corladi – Constanța Unu
  90. Cristina-Alina Costea – Constanța Unu
  91. Agneta Covrig – Iași
  92. Emil Craioveanu – Ploiești
  93. Mihaela Craiu – Iași
  94. Mălina Crăciun – Constanța
  95. Marius Cristea – Pitești/București
  96. Hermina Csata – Cluj
  97. Csatlos Levente – Tg. Mureș
  98. Ana Maria Cucu – Baia Mare
  99. Aurel Cucu – Baia Mare
  100. Cristina Cucu – Baia Mare
  101. Diana David – Oradea
  102. Minel Diaconu – Drobeta Tr. Severin
  103. Gheorghe Dican – Rm. Vălcea
  104. Lavinia Dima – București
  105. Mirela Dimcea – Constanța
  106. Cristina Dimuș – București
  107. Ana-Maria Dobre – Brăila
  108. Oleg Dobrovolschi – Rep. Moldova
  109. Adina Dogaru – Constanța Unu
  110. Merisor Dominte – Iași
  111. Andreea Dosinescu – București
  112. Răzvan Petrișor Dragoș – București
  113. Gheorghe Drăgan – Iași
  114. Corneliu Dragan-Târgoviste – Rm. Vâlcea/ Târgoviste
  115. Gabriela Drăghici – București
  116. Rodica Drăgoi-Baciu – Timișoara
  117. Eugenia Drăgoi-Banciu –Timișoara
  118. Gabriela Drinceanu – Iași
  119. Laura Duduleanu – Timișoara
  120. Corina Gabriela Duma – București
  121. Enel Dumitrașcu – București/Brăila
  122. Nicu Dumitrescu – București
  123. Roxana Dumitru – Fetești
  124. Laura Elena Dumitru – Focșani
  125. Marcel Duțu – Rm. Vâlcea
  126. Ioana Enescu Truică – București
  127. Gheorghe Farcașiu – Constanța Unu
  128. Horia Farcașiu – Constanța Unu
  129. Sorina Fădor-Vădeanu – Galați
  130. Aneta Fătu – Constanța Unu
  131. Victoria Fătu – Bistrița
  132. Suzana Fântânariu – Timișoara
  133. Ovidiu Felipov – Constanța Unu
  134. Lucica Filimon – Bacău
  135. Irina Florescu – București
  136. Mariana Fratiță – Tg. Jiu
  137. Daniela Frumușeanu – București
  138. Mihail Victor Frunză – Tg. Mureș
  139. Elena Frunze – Rep. Moldova
  140. Vasile Gaiță – Brăila
  141. Mariana Gavrilă Vesa – București
  142. Cecilia Găinaru – București
  143. Dumitru Gârea – Bacău
  144. Anca Georgescu – Constanța Unu
  145. Cristina Georgescu – București
  146. Gabriela Georgescu – Galați
  147. Erika Gergely – Tg. Mureș
  148. Claudiu Victor Gheorghiu – București
  149. Georgeta Gheorghiu – Iași
  150. Cornelia Gherlan – București
  151. Florentina Giol – Brăila
  152. Antonela Giurgiu – Alba/Sibiu
  153. Carmen Gîtlan – Iași
  154. Adela Laura Gocan – Cluj
  155. Karmen Golumbeanu – București
  156. Gloria Grati – Timișoara
  157. Florin Grădinaru – Craiova
  158. Ioana Grigore – Brăila
  159. Victor Grigore – Slobozia-Ialomița
  160. Vasilica Grigorov – Constanța Unu
  161. Cosmin Grosu – Constanța Unu
  162. Mariana Grumăzescu-Voicu – Ploiești
  163. Miruna Hașegan – Iași
  164. Ovidiu Hațeganu – Satu Mare
  165. Istvan Havadi-Nagy-David – Cluj
  166. Cristina Hirțescu – Iași
  167. Georgeta Hlihor – Buzău
  168. Mihai Hlihor – Buzău
  169. Garbis Hofman – Spania
  170. Andreea Holotă – Cluj-Napoca
  171. Ofelia Huțul – Iași
  172. Raluca Iancu – Brăila
  173. Andreea Ifrim – Dorohoi
  174. Lacme Ifrim – Constanța Unu
  175. Cristina Iliescu – București
  176. Ioanid – Marilena Ioanid – Brăila
  177. Carmen Ionescu – Constanța
  178. Constantin Alexandru Ionescu – Ploiești
  179. Florența Ionescu – Iași
  180. Florica Ionescu – Ploiești
  181. Irina Iosip – Iași
  182. Daniela Isache – Iași
  183. Ion Jabinschi – Rep. Moldova
  184. Tatiana Jabinschi – Rep.Moldova
  185. Valeriu Jabinschi – Rep. Moldova
  186. Rodica Rozalia Jianu – Craiova
  187. Liliana Jorica-Negoescu – Galați
  188. Serghei Josu – Rep. Moldova
  189. Flavia Jurca – Deva
  190. Viorica-Oana Kalany – Focșani
  191. Elena Salomeea Kaloxilos Moraru – Brăila
  192. Armand Landh – Tg. Jiu
  193. Marcela Larionescu – Suceava
  194. Cătălin Emanuel Latiș – Arad
  195. Irina Lavrente – București
  196. Petre Lavrente – București
  197. Vasilică Lazăr – Constanța
  198. Ioan Lăzureanu – Bacău
  199. Ionela Lăzureanu – Bacău
  200. Simona Lepădătescu Buzoianu – Slobozia-Ialomița
  201. Ildikó Lepedus – Satu Mare
  202. Iosif Paul Les – Baia Mare
  203. Raluca Simona Loghin – Iași
  204. Doru-Radu Luca – Iași
  205. Rodica Luca – Iași
  206. Stela Maria Lucici – Pitești
  207. Tamara Lungu – Bacău
  208. Marcel Lupșe – Bistrița Năsăud
  209. Crenguța Macarie – Brăila/Galați
  210. Alexandra Maciac – București/Eforie Sud
  211. Lucreția Maiorescu – București
  212. Cristina Marian – Cluj
  213. Gabriela Marica – Brașov
  214. Anita Marin – Slobozia-Ialomița
  215. Elena Marinca – Cluj-Bistrița
  216. Mira Marincaș – Cluj
  217. Andreea Marinescu – Timișoara
  218. Teodora Marișescu – Timișoara
  219. Andreea-Monica Martac – București
  220. Liz Martoncsak – Constanța Unu
  221. Maria Măncianu Bogatu – București/Călărași
  222. Hugo Mărăcineanu – Brăila
  223. Walter Mărăcineanu – București
  224. Valentina Mărăndoiu – Bacău
  225. Ecaterina Mărghidan – Iași
  226. Maria-Mâdâlina Mânzu – Brăila
  227. Linda-Saskia Menczel – Timișoara
  228. Ruxandra Sibil Mermeze – București
  229. Florin Mihai – București
  230. Iulia Mihalcea – Constanța
  231. Anca Mihăilă – București/Bacău
  232. Florian Mihăilescu – București
  233. Lavinia Mihuș – Baia Mare
  234. Lucreția Milea – Ploiești
  235. Dragoș Minculescu – Ploiești
  236. Ionut Mitrofan – Galați
  237. Mioara Mitu – București
  238. Sarah Raluca Miulescu – Timișoara
  239. Cătălin Georgian Mocanu – București
  240. Mihaela Mocanu – București
  241. Călin Moldovan – Baia Mare
  242. Ioana Ileana Moldovan – Baia Mare
  243. Mircea Moldovan – Tg. Mureș
  244. Sever Moldovan – Bistrița
  245. Mihai Moldovanu – București
  246. Victor Moraru – București
  247. Niculai Moroșan – Suceava
  248. Viorica Ana Moruz – Suceava
  249. Angelica Moscu Deacu – Brăila
  250. Bogdan Mosorescu – Brăila/București
  251. Gheorghe Mosorescu – Brăila
  252. Tudor Mosorescu – București
  253. Marcela-Doina Munteanu – Băcau
  254. Ruxandra Ștefana Munteanu – București
  255. Marilena Murariu – București
  256. Laura Mureșan – Oradea
  257. Corina Mutu – Timișoara
  258. Gabriela Naftanailă Levențu – București
  259. Dalma Nagy – Tg. Mureș
  260. Corina Nani – Timișoara
  261. Corina Navalici – Galați
  262. Leonte Năstase – Constanța Unu
  263. Alexandra Neacșu – Baia Mare
  264. Ecaterina Neagu – Timișoara
  265. Paula Neagu – Brăila/Galați
  266. Anca Necșoi – București
  267. Eliana Negrici – București/Constanța
  268. Nemes András Csaba – Cluj
  269. Nicolae Nerțan – Cluj
  270. Daniel-Mihai Nistor – Iași/Hârlău
  271. Gheorghe Nour – Galați
  272. Irina Oancea – Tulcea
  273. Traian Oancea – Tulcea
  274. Veronica Oancea – Tulcea
  275. Ion Olaru – București
  276. Nicoleta Olteanu – Brăila
  277. Veronica Olteanu – Brăila
  278. Mihaela Onesa – Constanța Unu
  279. Cristina Gloria Oprișa – Satu Mare
  280. Lucia Ősz Trancotă – Timișoara/Budapesta
  281. Sorin Otînjac – Iași
  282. Diana Oțet – Cluj-Napoca
  283. Angelica Mirela Pagu – Iași
  284. Nada Panait – Oradea
  285. Ana-Maria Panaitescu – București
  286. Iulia Pană – Constanța Unu
  287. Roland Pangrati – București/Galați
  288. Teodor Radu Pantea – Oradea
  289. Mariana Papară – Piatra Neamț
  290. Silviu Parascan – Iași
  291. Paraschivescu Valter – Ploiești
  292. Simona Pascale – Galați
  293. Ovi Pascu – Oradea
  294. Flori Pănescu – București
  295. Ovidiu Petca – Cluj
  296. Ciprian Petre – Brăila
  297. George Petre – Slobozia-Ialomița
  298. Gheorghe Petre – Slobozia-Ialomița
  299. Viorica Petre – Slobozia-Ialomița
  300. Ștefania Petre-Năstase – București
  301. Livia Ramona Petrescu – Cluj
  302. Paul Petrov – Brăila
  303. Maria Pirtea – Oradea
  304. Virginia Piscoran – Satu Mare
  305. Florin Pînzariu – Iași
  306. Lelia Pîrvan-Rus – Constanța
  307. Cecilia Plăvițu – Drobeta Turnu Severin
  308. Carmen Poenaru – Bacău
  309. Raluca Polea – Brăila
  310. Monica Pop – Iași
  311. Adela Pop – Timișoara
  312. Tiberiu Pop – București/Iași
  313. Barbara-Brigita Popa – Ploiești
  314. Raul Popa – Galați
  315. Valentin Popa – Galați
  316. Crinela Simona Popescu – Constanța Unu
  317. Lia Popescu – Timișoara
  318. Grigore Popescu-Muscel – București
  319. Loredana Popescu-Tăriceanu – București
  320. Adrian Popovici – Hârlău/Iași
  321. Cristian Porumb – Cluj
  322. Rodica Postolache – Iași
  323. Svetlana Potângă – Brăila
  324. Pavel Silviu Preda – Rm. Vâlcea
  325. Florin Preda-Dochinoiu – Drobeta-Tr.-Severin
  326. Tudorel Predan – Craiova
  327. Corina Preda-Perianu – București
  328. Lucia Pușcașu – Suceava
  329. Cristian Radu – Brăila
  330. Cristina Marinela Radu – Iași
  331. Andreea Rădulescu – Constanța Unu
  332. Marcela Rădulescu – Bașov
  333. Eugenia Riemschneider – Timișoara
  334. Mircea Roman – București
  335. Sînziana Romanescu – Constanța
  336. Olga Rosca(Alavatchi) – Rep. Moldova
  337. Aurel Roșu – Oradea
  338. Ana-Maria Rugescu – Deva
  339. Andreea Rus – Cluj-Bistrița
  340. Monica Rus – Constanța
  341. Postumia Rus – Baia Mare
  342. Camelia Sadovei – Suceava
  343. Aurelia Sanda – Rm. Vâlcea
  344. Liviu-Adrian Sandu – Galați
  345. Vasile Sarcă – Brăila/București
  346. Cristina Elena Sasu – Iași
  347. Cosmin Saulea – Galați
  348. Iarîna Savițkaia-Baraghin – Rep. Moldova
  349. Ecaterina Schiwago – Timișoara
  350. Theodora Scurtu – Rm. Vâlcea
  351. Elena Felicia Selejan – Timișoara
  352. Marcela Smeianu – Slobozia
  353. Laura Semenov – Craiova
  354. Irina Sergia – Iași
  355. Oana Sfetcu – Constanța Unu
  356. Marinela Simiraș – Galați
  357. Florentin Sîrbu – Constanța Unu
  358. Gabriel Smoleac – București
  359. Silviu Ioan Soare – Brăila/Călărași
  360. Cristina Socol – Otopeni, Ilfov
  361. Cătălin Soreanu – Iași
  362. Stela Spatar – Satu Mare
  363. Daniela Stan – Bacău
  364. Ovidiu Stanciu – București/Suceava
  365. Mioara Stancu Trandafira – București
  366. Liliana Marilena State – București
  367. Giorgiana Stănescu – Bacău
  368. Sorina Stînă – Timișoara
  369. Rodica Strugaru –Timișoara
  370. Yan Su – București
  371. Eva Sütő – Deva
  372. Angela Szabo – Bihor
  373. Emanuela Szabo – București
  374. Ilona Tunde Szekely – Satu Mare
  375. Andrei Șcaterman – Rep. Moldova
  376. Mariana Șerban – Tg. Mureș
  377. Tudor Șerban – Galați
  378. Liviu Șoptelea – Botoșani
  379. Silvia Șoșiu – Constanța Unu
  380. Teodor Ștefan – București
  381. Valentina Ștefănescu – Timișoara
  382. Ana Șușnea – Buzău
  383. Valeriu Șușnea – Buzău
  384. Evangelia Taka – București
  385. Diana Rozalia Tăicuțu – Buzău
  386. MihaelaTărhuna – Timișoara
  387. Raluca Tătaru – Brăila
  388. Alexandra-Alina Tătăroiu – București
  389. Marlena Târcavu – București
  390. Elenuc Dănuț Temle – Baia Mare
  391. Andreea Teodorescu – Timișoara
  392. Dennis Teodorescu – Brăila
  393. Maria Teodorescu – Canstanța
  394. Marius Teodorescu – Brăila
  395. Valentin Teodorescu – București
  396. Luciana Terente – Brăila
  397. Antoaneta Tica – București
  398. Vică Tilă-Adorian – Timișoara
  399. Epaminonda Tiotiu – Cluj-Bistrița/Cluj-Napoca
  400. Silvia Tiperciuc – Bacău
  401. Reghina Tîrnoveanu – Timișoara
  402. Viorica Toporaș – Iași
  403. Mădălina-Elena Trofin – Timișoara
  404. Dan Tudor Truică – București
  405. Traian Tsamuris – Brăila
  406. Andreea Gabriela Tudor – Brăila
  407. Constantin Tudor – Iași
  408. Ioan AronȚăroi – Brașov
  409. Victoria Țăroi-Galbenu – Brașov
  410. Ramona Țibrea-Lazăr – București
  411. Lucian Țicău – Iași
  412. Gheorghe Ţuţuianu – București/Câmpina
  413. Ana Beatrice Ungureanu – Argeș
  414. Gabriel Ungureanu – București/Argeș
  415. Mirela Ungureanu-Viziteu – Cluj
  416. Maria Unțanu – Slobozia-Ialomița
  417. Ramona Ursache – București
  418. Ana Christiana Narcisa Val – Constanța
  419. Diana Varga – Satu Mare
  420. Adrian Vasile – Brăila
  421. Ami Vasilescu – București
  422. Adrian Vădeanu – Galați
  423. Petti Velici – Rm.Vâlcea
  424. Zoe Vida Porumb – Cluj-Bistrița
  425. Mădălina Vieru – Iași
  426. Carmen Voisei – Bacău
  427. Sveatoslav Zacon – Constanța Unu
  428. Gheorghe Zaharia – București
  429. Mihai Zaiț – Iași
  430. Nono Zilahi – Cluj
  431. Nicolae Zîmbroianu – București

 

Articol pentru Jurnalul Bucureştiului („Le Petit Parisien”) de Claudiu Victor Gheorghiu, artist vizual, afilieri: membru titular Asociația Filială Artă Plastică Religioasă și Restaurare a UAP din România (AFAPRR), totodată consilier media și al CD al AFAPRR a Uniunea Artiștilor Plastici din România și membru Visarta;în subsidiar jurnalist cultural: Senior Editor al platformelor de presă Intell News şi Jurnalul Bucurestiului, publicist comentator al ziarului Ultima Oră.

Claudiu Victor Gheorghiu, Senior Editor Jurnalul Bucureştiului(„Le Petit Parisien”)

Nota redacției

Parteneriat Jurnalul Bucureştiului